arano arano .

arano

طراحي داخلي

 

طراحي داخلي

براي اينكه با مفهوم بازسازي ساختمان آشنا شويم، ابتدا بايد با مفهوم كلمه بازسازي آشنا
شويم. بازسازي كلمه متردافي مي باشد كه از كلمه مرمت مي آيد، و معني و مفهوم اين كلمه يعني اينكه شخص و يا گروهي بر روي يك اثر، فعاليت و مداخله ايي فني انجام دهند تا بتوانند تداوم وجود آن اثر را براي زمان بيشتري تضمين نمايند.
شايد بسياري از ما با كلمه مرمت و بازسازي در جملاتي مانند بازسازي ساختمان و يا بازسازي
آثار هنري آشنا باشيم؛ اما براي بهتر آشنا شدن با مفهوم كلمه بازسازي بايد اين نكته اشاره نماييم كه براي جدا شدن اين واژه از كلمه ي مرمت، بازسازي اغلب براي ترميم و مرمت بنا ها به كار مي رود و در صورتي كه مرمت تقريبا معناي عامي داشته و براي ترميم اكثر آثار استفاده مي شود.
انواع بازسازي ساختمان دو سبك دسته بندي مي شوند:

  •  بازسازي علمي و آركئولوژيك
  •  بازسازي آرتيستيك و يا هنري

 طراحي داخلي چيست؟
طراحي داخلي گروهي از كارهاي مختلف را توصيف مي‌كند كه در عين حالي كه مرتبط با پروژه مي‌باشد مرتبط با تبديل آن به تنظيمات مؤثر براي طيف وسيعي از فعاليت‌هاي انساني است. طراح داخلي كسي است كه چنين پروژه‌هايي را انجام دهد. طراحي داخلي حرفه‌اي چند بعدي است كه شامل توسعه مفهومي، ارتباط با ذينفعان پروژه و مديريت و اجراي طرح است.در لغت نامه ي وبستر، طراحي داخلي چنين تعريف شده‌است: «هنر يا عمل برنامه‌ريزي و نظارت بر طراحي و اجراي معماري داخلي و مبلمان»
 
بايدها و نبايدها در طراحي آشپزخانه
الف) بايدها: از يك عنصر كه خلاقانه طراحي شده براي دلخوشي استفاده نماييد.
ب) بايدها: بابت خريد كابينتهاي با كيفيت، زيبا و مقاوم هزينه كنيد.
      نبايدها: كيفيت پايين را ترجيح ندهيد.
در مورد اين موضوع فكر كنيد كه شما در و كشو كابينت را مداوم باز و بسته ميكنيد و رويه كابينت را مداوم مورد استفاده قرار ميدهيد پس كابينت، رويه كابينت و يراق آلاتي با جنس مقاوم و زيبا را خريداري نماييد.
تخريب و بازسازي ساختمان
در زمينه ساختار فيزيكي، تخريب  و بازسازي ساختمان شامل تخريب انتخابي اجزاي ساختمان
به ويژه براي بازيافت مورد استفاده مي‌باشد و مديريت مواد دفعي مي‌باشد. اين مورد با تخريبي متفاوت است كه در آن يك محل خاص با شديدترين روش‌ها به طور كلي از ساختمان‌ها پاكسازي مي‌گردد. تخريب به عنوان ساخت معكوس خوانده مي‌شود.سرويس بهداشتي در حفظ بهداشت
فردي و عمومي خانواده نقش بسيار مهمي ايفا مي كنند . اصولا بايد دستشويي با در ورودي خانه ارتباط مستقيم داشته و با فضاهاي ديگر خانه ارتباط غير مستقيم داشته باشد . كف دستشويي از نظر بهداشتي از نكات مهم ساختمان دستشويي است . شيب كف بايد به سمت توالت ايراني و يا كف شوي دستشويي باشد . توصيه مي شود به هنگام كاشي كاري يا سراميك
كاري كف دستشويي ، حداقل درز ممكن را در نظر بگيريد تا هم آلودگي كمتري حاصل شود و هم از رسوخ آب ،تا حد قابل ملاحظه اي جلوگيري شود. در مورد پوشش سقف ،بهتر است از رنگ روغني كه مقاوم در برابر آب و قابل شستشو مي باشد،استفاده شود .
آشنايي با ۸ نكته كليدي در خريد كاغذ ديواري
قبل از انتخاب كاغذ ديواري  براي تزئينات خانه حتما بايد به نكاتي توجه كنيد.
در غير اين صورت به سرعت دلزده و پشيمان مي شويد.
استفاده از كاغذ ديواري براي پوشاندن ديوارهاي منازل در دهه هاي گذشته رونق چنداني نداشت.
علت اين بي اقبالي هم متنوع نبودن رنگ ها و طرح هاي كاغذهاي ديواري بوده است اما امروزه كاغذ ديواري ها به دليل تنوع در رنگ ، شكل و جنس به يكي از اولين انتخاب هاي خانه دارها براي پوشش ديوارها تبديل شده اند.تا آنجا كه حتي مي توان گفت اين پوشش تا حدود زيادي جاي رنگ را گرفته است.علت ديگري كه كاغذديواري اين روزها طرفداران بسياري پيدا كرده، نصب آسان و سريع آن است.
خصوصيات كلي ديوارپوش و كف پوش ها:
اين محصولات به علت تنوع ، زيبايي و كيفيت بالاي آن منحصر به فرد بوده و طول عمر بالايي نيز دارند ، به همين جهت باعث حذف بسياري از هزينه هاي اضافي مانند رنگ آميزي ساليانه ساختمان مي باشد .
ديوارپوش ها عايق حرارتي و برودتي بوده و مي تواند نقش بسزايي در جلوگيري از هدر رفتن انرژي و هزينه داشته باشد.
موارد استفاده ديوارپوش ها اماكن مسكوني ، اداري ، تجاري ، رستوران ها و هتل ها و … مي باشد.
نصب ديوارپوش بسيار سريع مي باشد به طوريكه مي توان ۱۰۰ متر مربع ديوارپوش را در ۱ روز نصب كرد.
زيرسازي ديوارپوش ها نقش مهمي در نصب آنها دارد . در صورتي كه ديوار صاف بوده و گچي باشد نياز به زيرسازي نيست ولي اگر ديوار سيماني يا كاشي باشد حتما بايد زيرسازي انجام شود.
تاسيسات ساختمان چيست؟تاسيسات ساختمان از نيازهاي اساسي و مورد نياز هر ساختمان مي باشد . به بيان ديگر ، سيستم هاي داخلي ، اجزاي حياتي هر ساختمان را تشكيل مي دهند . اين سيستم ها مربوط به شرايط حرارتي ، ديداري ، شنيداري و بهداشتي كه براي راحتي ، آرامش و آسايش ساكنان ساختمان لازم و ضروري مي باشد ، را فراهم مي كنند .
جوشكاري (به انگليسي: Welding) يكي از روش‌هاي توليد مي‌باشد. هدف آن اتصال دائمي مواد مهندسي (فلز، سراميك، پليمر، كامپوزيت) به‌يكديگر است؛ به‌گونه‌اي كه خواص اتصال برابر با خواص مادهٔ پايه باشد.
جوشكاري همچنين يكي از فرايندهاي اتصال دائمي قطعات (فلزي يا غيرفلزي)، به روش ذوبي يا غير ذوبي، با به كارگيري يا بدون بكارگيري فشار، با استفاده يا بدون استفاده از ماده پركننده مي‌باشد. فرايندهاي جوشكاري به دو دسته اصلي تقسيم مي‌شوند: فرايندهاي جوشكاري ذوبي و فرايندهاي جوشكاري غير ذوبي


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۴۴:۲۹ توسط:marjan موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :