arano

نكاتي در مورد بازسازي ساختمان و بازسازي نما و دكوراسيون

 

شهرهاي بزرگ امروزي مملو از خانه‌ها و آپارتمان‌هاي كوچك هستند. ديگر آپارتمان‌هاي ۵۰، ۶۰، و ۷۰ متري چيزي عجيبي به نظر نمي‌رسند و بسياري از مردم در چنين خانه‌هاي كوچكي زندگي مي‌كنند. با گسترش چنين فضاهاي مسكوني، طراحان داخلي و معماران به اين فكر افتادند كه آپارتمان‌هاي كوچك را به‌ گونه‌اي طراحي و بازسازي كنند كه بتوان بيش‌ترين استفاده را از فضاهاي مختلف آن برد. به همين دليل ايده‌هاي زيادي در اين زمينه به كار گرفته مي‌شود تا ساكنان اين نوع خانه‌ها بتوانند راحت و بدون دردسر در آن‌ها زندگي كنند. البته بازسازي آپارتمان به عوامل مختلفي چون نوع سازه، توان مالي ساكن آن، محدوديت‌هاي آن، و غيره بستگي دارد.

بسته به سن آپارتمان يا ساختمان شما بازسازي آپارتمان متفاوت ميگردد مثلا ساختماني كه كمتر از ده سال سنش است نياز زيادي به مقاوم سازي ندارد و انجام كارهاي بازسازي آن مربوط به رنگ كرد يا تعويض درب ها يا تعويض شيرآلات است.

نوسازي ساختمان به چند منظور انجام مي شود.گاهي از عمر ساختمان زياد نگذشته است اما صاحب آن علاقه مند است كه تغييراتي در آشپزخانه و كابينت و يا كاشي و سراميك و رنگ انجام دهد.گاهي نيز بازسازي به دليل خرابيهايي است كه حاصل شده و يا بايد به موقع اقدام كرد كه اين خرابيها در لوله كشي و جاهاي مختلف ساختمان اتفاق نيفتد.

به بيان ديگر پس ازگذشت چند سال از عمراحداث هر ساختماني  بايد به نكات مهمي توجه داشت  تا از وقوع هر حادثه اي كه باعث تخريب بخشي از آن خواهد شد جلوگيري كرد .لذا در اين مطلب به اصول بازسازي ساختمان يا بررسي شيوه هاي بازسازي ساختمان مي پردازيم كه در ادامه مي خوانيد.

اين روزها بين برخي پيمانكاران ساختمان  ، قيمت دادن يا اعلام هزينه بازسازي آپارتمان بر اساس متراژ رايج شده است كه روشي غير اصولي يا به عبارتي من در اوردي است . البته لازم به ذكر است اعلام قيمت بر اساس متراژ اگر پس از محاسبات دقيق و براورد مهندسي باشد صحيح بوده و ايرادي به آن وارد نيست. بهتر است با ذكر مثالي به توضيح آن بپردازيم:

مثلا اينكه طي تماس تلفني از سمت كارفرما ( مالك آپارتمان ) با پيمانكار بازسازي ساختمان و صرفا با اعلام متراژ ساختمان از سوي مالك ( مثلا 100 متر ) و پيمانكار قيمتي بر اساس هر متر مربع اعلام كند ( مثلا متري 500 هزار تومان و مجموعا 50.000.000 تومان ) روشي غير اصولي و معمولا به ضرر كارفرما خواهد بود . چرا كه اعلام قيمت بازسازي خانه بدون اطلاع دقيق از شرايط كار ، ميزان فرسودگي و خرابي ساختمان و ...  و در كنار اينها  عدم اطلاع از نظر و سليقه كارفرما   ، معمولا با توقف كار در حين پروژه و تقاضاي پيمانكار براي افزايش دستمزد  به علت سختي كار يا امثالهم همراه خواهد بود و معمولا كارفرما جهت جلوگيري از توقف كاربازسازي  و اتلاف وقت مجبور به قبول آن مي گردد و يا در خوش بينانه ترين حالت مجبور به فسخ قرارداد با پيمانكار اوليه و عقد قرارداد با فرد ديگري براي ادامه پروژه بازسازي ميشود.

پس از ساخت هر بنايي تعميرات و نگهداري آن تاثير بسيار زيادي در عمر آن بنا دارد و پيشگيري از وقوع حوادث يا هزينه هاي سنگين خواهد شد از سوي ديگر پس از گذشت چندين سال از عمر هر بنا ساكنين آن ساختمان نياز به تعميرات آپارتمان و يا بازسازي ساختمان بصورت كلي ، جزئي يا قسمتهاي مختلفي از جمله تاسيسات سرمايشي ، گرمايشي و عايق كاري را خواهند داشت با فرسودگي ساختمان مشكلات فراواني در پيش روي ساكنين آن ساختمان خواهد بود كه بتدريج گريبانگير داخل واحد ها ، مشاعات و نماي ساختمان ( بازسازي نماي ساختمان )مي شود امروزه بازسازي ساختمان با تغيير و طراحي دكوراسيون داخلي همراه مي باشد.

علاوه بر آن در بحث معماري داخلي براي بازسازي و تعميرات ساختمان خود بايد دقت داشته باشيد و مواردي كه در بازسازي داخلي منزل يا محيط كار شما مهمند را در نظر بگيريد مثلا انتخاب كفپوش يا كاغذ ديواري مناسب مهم است و لازم است با انواع آن آشنا شويد

كاغذ ديواري در طراحي دكوراسيون داخلي و در جهت تغيير محيط داخلي مي تواند نقش اساسي ايفا كند. هر كدام از انواع آنها كاربرد خاص خود را دارند و با توجه به هدف طراح از طراحي محيط

مورد نظر انتخاب مي شوند. با توجه به طرح هاي گوناگون امروزي اين نوع ديوارپوش ها، مي توان از آن ها براي عمق دادن به فضاهاي كوچك، ايجاد محيطي پر هيجان و انرژي بخشي به فضاي زندگي و يا براي پوشاندن ديوارهاي آسيب ديده استفاده كرد و حال و هواي فضا را كاملا عوض كرد.

معماري داخلي : كفپوش‌هاي ساختماني از تنوع بالايي برخوردارند. از موكت، كاشي و سراميك گرفته تا پاركت و پي وي سي. در اين نوشته ويژگي هاي هر يك از كفپوش هاي ساختماني را بررسي خواهيم كرد تا به شما در انتخاب يك كفپوش مناسب براي ساختمان و آپارتمان محل سكونت خود كمك كند.

آنچه بايد در رنگ زدن خانه يا نقاشي ساختمان خود بدانيد

آيا مي‌خواهيد خانه‌تان را خودتان رنگ كنيد؛ پس قبل از شروع به كار نقاشي منزل خود به نكات زيرتوجه كنيد كه حتما به كارتان مي‌آيد.

1- قبل از شروع آن چه مي‌خواهيد در ذهن مجسم كنيد

2- از رنگ‌هاي جديد نترسيد

3- ابتدا از نمونه‌هاي كوچك رنگ استفاده كنيد

4- چه مقدار رنگ مورد نياز است؟

 5- زيرسازي كنيد.

6- سنباده بزنيد.

7- از روغن مخصوص استفاد كنيد.

8- الياف روي غلطك را بگيريد.

9- از قلم‌مو يا غلطك دسته‌بلند استفاده كنيد.

10- رنگ را يكجا درست كنيد و داخل ظرف دربسته نگه داريد.

روند نوسازي فضاي اداري

در جريان روند نوسازي ساختمان اداري با توجه به چالش هاي پروژه و نياز كارفرما، در مرحله ي اول اقدام تقسيم بندي فضايي نمودند به نحوه ي كه تمامي ريز فضاهاي مورد نياز كارفرما به صورت مجزا و مستقل از هم عمل كرده و مبلمان ويژه و مخصوص به خود را داشته باشند.

شركت بازسازي ساختمان كه انتخاب ميكنيد مهم است كه چه شركتي است و چه خدماتي ارائه ميكمند و آيا سابقه خوبي دارد يا خير...

چرا بازسازي نما را انجام ميدهيم ؟

دليل اول اينكه امكان تخريب و نوسازي كامل ساختمان براي برخي ميسر نيست و در بازار امروز با به وجود آمدن برند ها و رقيب هاي تجاري و شركت ها مالكان در تلاشند تا با به وجود اوردن سيمايي زيبا و پر زرق و برق براي محل كار خود اقدام به جذب مراجعين خود كنند زيرا يك نماي زيبا و شكيل در ذهنيت افراد نسبت به تعامل و فعاليت هاي گروه تاثير گذار است

كدام سيستم اجرايي و متريال براي  ترميم نماي ساختمان ساختمان ما مناسب هستند؟

بازسازي ساختمان هاي قديمي :بيشتر ساختمان هاي قديمي در ايران به روش تر يا ملاني ساخته شده اند و ظاهر كنوني آنها نياز به بازسازي دارد

از متريال هاي مناسب براي نما ميتوان به سنگ آجر( بازسازي نماي آجري ) سيمان ترمو وود كرتين وال و ...  اشاره كرد و اتصالات  نما به روش هاي مختلف مثل ملات ماسه سيمان چسب و اتصالات خشك صورت ميگيرد.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/11/21 ساعت: ۱۴ توسط:arano :